top of page

50 lat IZRAELA na EUROWIZJI: wszystkie występy. Dlaczego Izrael może występować na Eurowizji?Hej!


Eurowizja 2023 odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 roku w M&S Bank Arena w Liverpoolu. Wiem, że wielu z Was jest bardzo podekscytowanych tym konkursem i zastanawia się, jak poradzi sobie reprezentantka Polski - Blanka z utworem “Solo”. Czy powtórzy największy sukces Polski na Eurowizji, czyli 2 miejsce Edyty Górniak z piosenką “To nie ja”?


W tym filmie nie będziemy się jednak skupiać na Polsce, a na Izraelu. W tym roku mija 50 lat odkąd Izrael dołączył do konkursu. Ale dlaczego w ogóle Izrael może uczestniczyć w Eurowizji, skoro nie znajduje się w Europie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym filmie.


Izrael wygrał Eurowizję aż 4 razy, ostatnio była to Netta z utworem “Toy”, ale wśród zwycięzców znaleźli się także: Dana International, Gali Atari & Milk and Honey oraz Izhar Cohen and the Alphabeta.


Jak w tym roku poradzi sobie Izrael? Reprezentacja Izraela jest bardzo mocna - wystąpi Noa Kirel, jedna z największych gwiazd popu młodego pokolenia. Noa wykona swój najnowszy utwór “Unicorn” - ciekawostka, teledysk do tej piosenki był kręcony w Polsce!


W filmie tym pokażę Wam także historię Izraela na Eurowizji, poznacie wszystkie piosenki od samego początku, czyli od 1973.Linki do wszystkich utworów:


Mam nadzieję, że spodobał Wam się ten film o Eurowizji i historii Izraela na tym konkursie.


Możecie mnie śledzić na innych social mediach:


Comentários


bottom of page