top of page

Co zaskoczyło Izraelczyka w Polsce? Czy Izraelczycy lubią morsowanie? Izraelczyk o Polsce i Polakach
W dzisiejszym filmie porozmawiamy z Nirem - rodowitym Izraelczykiem o tym, co myśli o Polsce i co go w Polsce zaskoczyło. Wywiad ten nagraliśmy na świeżo, zaraz po naszej ostatniej wizycie w Polsce. Nir odwiedził Polskę już parę razy - zaczęłam go tam zabierać ok. 6 lat temu. Wcześniej w naszym kraju był tylko na wycieczce szkolnej - uczniowie izraelskich liceów przylatują do Polski, aby poznać historię obozów i zagłady.


Izraelczycy, którzy Polski nie znają i nie mają polskich korzeni mogą być mocno zszokowani na samym początku - jest kilka kwestii w naszej kulturze i kraju, które dla nich nie są oczywiste. Po kilku wizytach można się do tego przyzwyczaić i zacząć odkrywać nowe aspekty życia w Polsce.


Nir opowie Wam w tym filmie o tym, co go najbardziej zszokowało, co w Polsce lubi, za czym nie przepada, co sądzi o Polakach i o kraju. Poruszymy kwestię jedzenia, wpadki w Kebabie, naszych polskich manier i porównamy sobie Polskę do Izraela w kwestii wielkości i zaludnienia.


Pamiętajcie, że w tym filmie Nir przedstawia swoje osobiste poglądy i zdanie i nie wypowiada się w imieniu wszystkich Izraelczyków.Możecie mnie śledzić na innych social mediach:

Wesprzyj mnie na Patronite: https://patronite.pl/uba/description


Dziękuję za uwagę!
Komentarze


bottom of page