top of page

IZRAELSKIE stereotypy o POLAKACH - czy są prawdziwe? Jak w Izraelu postrzega się Polskość?Hej!


Stereotypy o Polkach i Polakach… temat rzeka płynący po całej kuli ziemskiej. Każda narodowość jest znana ze specyficznych cech i przywar, my Polacy nie jesteśmy w tym przypadku wyjątkiem. Jakie są jednak stereotypy o Polakach w Izraelu?


Stereotyp Polaka za granicą mniej więcej wszędzie wygląda podobnie. W Izraelu jednak opinie o Polakach dość znacząco się różnią od tych z n.p. UK, Niemiec czy USA. Skąd się wzięła taka różnica?


Co Izraelczycy myśl o Polakach? Kim dla nich są Polacy? Jakie są stereotypy o Polkach? Czym charakteryzuje się Żydowska Matka Polka? Czy Polacy dużo piją? Dlaczego polskie jedzenie jest uważane za nudne? Czy w Izraelu istnieje stereotyp o Polakach nadużywających napojów wyskokowych? Jakie żarty o Polakach najbardziej śmieszą Izraelczyków?


Temat polskich stereotypów omówimy sobie też na przykładzie ostatniego sezonu serialu “Fauda” - chodzi mi o pewien dialog Dorona z Daną, gdy Dana zapytała: “powiedz mi, stałeś się Polakiem?”. Co w Izraelu oznacza nazwanie kogoś Polakiem?


Pamiętajcie - ten odcinek nie ma na celu obrażanie nikogo - traktujcie go jako humorystyczną ciekawostkę :)


Sklep HaPolanya: https://www.anikama.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%AA

CO IZRAELCZYCY MYŚLĄ O POLSCE? Sonda uliczna w Tel-Avivie (Izrael). Polskie napisy: https://youtu.be/mSl0GhWu1mg

Co zaskoczyło Izraelczyka w Polsce? Czy Izraelczycy lubią morsowanie? Izraelczyk o Polsce i Polakach: https://youtu.be/IwxlS5J_AF0


Możecie mnie śledzić na innych social mediach:

Moja oficjalna strona internetowa: https://www.zaneta-uba.com/

Instagram: https://www.instagram.com/zaneta_uba_youtube/

Facebook: https://www.facebook.com/UBA-%C5%BBaneta-217678996336829

TikTok: https://www.tiktok.com/@uba.z

Dziękuję za uwagę!


39 wyświetleń
bottom of page