top of page

Jak działa i czym jest PEGASUS? Co o aferze mówią Morawiecki, Kaczyński i PiS?Hej!


W dzisiejszym filmie opowiemy sobie o oprogramowaniu szpiegowskim Pegasus i firmie NSO. Ostatnio byłam w Polsce i zauważyłam, że temat Pegasusa jest bardzo intensywnie dyskutowany ze względu na to, że PiS prawdopodobnie używał tej technologii do szpiegowania członków opozycji takich jak Roman Giertych, Ewa Wrzosek czy Krzysztof Brejza.


Kaczyński, Mateusz Morawiecki i cała reszta wyparła się, że taki proceder miał miejsce mówiąc, że to wszystko fake newsy…


Dzisiaj opowiem Wam o historii firmy NSO - kto ją założył, gdzie w Izraelu znajduje się ich biuro i i dlaczego Izraelski rząd musi zatwierdzać każdą sprzedaż oprogramowania NSO.


Opowiem Wam również o największych skandalach związanych z NSO i Pegasusem - np. o sprawie Jamala Khashoggiego, pozwie od WhatsApp i o exploicie “FORCEDENTRY”, który targetował system iOS, czyli urządzenia marki Apple takie jak np. iPhone.

Wiele osób zastanawia się też - co to jest ten Pegasus i jak działa? Oczywiście, jeżeli obejrzycie nowy film, dowiecie się o co w tym wszystkim chodzi i w jaki sposób twórcy Pegasusa są w stanie zainstalować to oprogramowanie w stylu “zero-click”.

Programy “Bug bounty” również bardzo pomagają firmą takim jak NSO tworzyć nowe exploity. Czym jest “Bug bounty” i ile można na tym zarobić?


Na koniec powiemy sobie, czy jest się czego obawiać, jeżeli chodzi o technologię Pegasus. Czy Pegasus może być zainstalowany na telefonie zwykłego obywatela? Które kraje używają Pegasusa do szpiegowania aktywistów, dziennikarzy i członków opozycji?


Dziękuję za obejrzenie tego filmu - dajcie znać, czy macie jeszcze jakieś pytania dotyczące NSO, Pegasusa i izraelskich technologii - chętnie poruszę te tematy w kolejnych filmach!Możecie mnie śledzić na innych social mediach:

Dziękuję za uwagę!


Comments


bottom of page